تکنولوژی لیبل های الکترونیکی

استفاده از برچسب های قفسه الکترونیکی

برچسب های قفسه های الکترونیکی در درجه اول توسط خرده فروشانی انجام می شود که محصولات خود را در فروشگاه ها می فروشند. ماژول های نمایشگر معمولاً به لبه جلوی قفسه های خرده فروشی متصل شده و قیمت محصول را نشان می دهند. بسته به نوع ESL ، اطلاعات اضافی مانند سطح سهام ، تاریخ انقضا یا اطلاعات مربوط به محصول نیز ممکن است نمایش داده شود.
پیش بینی می شود که صنعت ESL تا سال 2024 در سرار جهان بیش از 16٪ را ثبت کند . اکثر کاربران نهایی برای ESL متعلق به صنعت خرده فروشی است. طیف گسترده ای از کاربران از بازار مواد غذایی ، فروشگاه های سخت افزاری ، تجهیزات ورزشی ، مبلمان ، وسایل مصرفی و وسایل الکترونیکی و وسایل مختلف متفاوت است.  این رشد پیش بینی به دلیل افزایش پذیرش ESL توسط صنعت خرده فروشی است زیرا ESL به دلیل کاهش قیمت در طول زمان ، آسان تر برای زنجیره های خرده فروشی ساخته می شود.  با افزایش سریع در فناوری اینترنت اشیاء در صنعت خرده فروشی ، بیش از 79٪ خرده فروشان در آمریکای شمالی در ESL سرمایه گذاری می کنند. 72٪ از این خرده فروشان در آمریکای شمالی برنامه ریزی کرده اند تا با اتخاذ ESL در فروشگاه های خود ، مدیریت زنجیره تأمین را دوباره اختراع کنند و از این طریق رشد بازار ESL را تسریع کنند. مطالعات بیشتر نشان می دهد که اروپا در حال حاضر به اندازه ای بر بازار ESL تسلط دارد ، با بیش از یک سوم از کل سهم بازار در سال 2017 ، به دلیل حضور پررنگ خرده فروشان داخلی و چند ملیتی در منطقه. با این حال انتظار می رود که بازار آسیا  در بالاترین دوره پیش بینی رشد کند. بازار ESL در منطقه آسیا  به چین ، ژاپن ، استرالیا ، سنگاپور ، کره جنوبی و بقیه منطقه تقسیم می شود. تنها کشورهای برجسته با پتانسیل بازار قابل توجه چین ، ژاپن ، استرالیا ، سنگاپور و کره جنوبی هستند

یک برچسب قفسه با صفحه نمایش کاغذ الکترونیکی

ماژول های ESL از کربن الکترونیکی (E-ink) یا صفحه نمایش کریستال مایع (LCD) استفاده می کنند تا قیمت فعلی محصول را به مشتری نشان دهند.E-ink  به طور گسترده در ESL ها استفاده می شود زیرا نمایشگر واضح را ارائه می دهد و از تصویربرداری کامل گرافیکی پشتیبانی می کند. یک شبکه ارتباطی اجازه می دهد هر زمان که قیمت محصول تغییر کند ، نمایشگر قیمت به طور خودکار بروزرسانی شود. این شبکه ارتباطی تمایز واقعی است و آنچه واقعاً ESL را به یک راه حل مناسب تبدیل می کند. ارتباط بی سیم باید از محدوده ، سرعت ، عمر باتری و قابلیت اطمینان معقول پشتیبانی کند. وسایل ارتباط بی سیم می تواند براساس ارتباطات رادیویی ، مادون قرمز یا حتی نور باشد. در حال حاضر ، بازار ESL به شدت به سمت راه حل های ESL مبتنی بر فرکانس رادیویی با ادغام های اضافی متکی است.

نسل اول: LCD  ارتباطات مادون قرمز

نمایشگرهای ESL کریستال مایع شبیه به نحوه نمایش یک ماشین حساب مقادیر عددی را نشان می دهد. هر شماره روی برچسب ESL با نمایشگر کریستال مایع از هفت میله و بخش تشکیل شده است. مقدار عددی برای نمایش بر روی برچسب ها بر اساس فعال کردن ترکیب های مختلف از این هفت میله و بخش نشان داده می شود. ضرر در استفاده از برچسب صفحه نمایش کریستال مایع مشکلات نمایش حروف خاص است. فن آوری ارتباطی مورد استفاده برای فرستنده برای اتصال به برچسب از طریق ارتباط مادون قرمز پراکنده است. مقادیر موجود در برچسب های LCD با اتصال مادون قرمز از سطوح ایجاد می شوند. با این حال ، به دلیل فشرده سازی داده های هر بسته اطلاعات از فرستنده ، سرعت انتقال به شدت افت میکند .

نسل دوم: E-ink   Wireless  یا ارتباط رادیویی

E-ink الکترونیکی  به جوهر الکترونیکی گفته می شود. این یک فناوری را توصیف می کند که از ظاهر جوهر معمولی روی کاغذ تقلید می کند. نمایشگر E-ink از یک کپسول در یک فیلم نازک تشکیل شده است که هر ذره درون کپسول ها رنگ و بار الکتریکی متفاوتی از خود ساطع می کند. الکترودها در بالا و پایین فیلم کپسول قرار می گیرند و هنگامی که یک بار بر روی یک الکترود منفرد اعمال می شود ، ذره رنگ به بالا یا پایین کپسول منتقل می شود و به ESL اجازه می دهد رنگ خاصی را نشان دهد. E-ink  معمولاً از فناوری ارتباطات مادون قرمز یا رادیویی برای برقراری ارتباط از فرستنده به برچسب ها استفاده می کند. در مورد رادیو ، به طور معمول ، از راه حل با فرکانس پایین برای برچسب های ساده استفاده می شود ، اما با توجه به میزان ضعیف بودن نرخ داده پایین ، نمایش تصویر تقسیم بندی شده را دشوار می کند.

نسل سوم: مکان جغرافیایی و یافتن محصول

نسل فعلی ESL از صفحه نمایش الکترونیکی و ارتباطات رادیویی استفاده می کند ، اگرچه با افزودن و ادغام با برنامه های خرده فروشی موجود مانند نظارت بر مقاله الکترونیکی ، علائم دیجیتالی و شمارنده افراد . با ادغام در دستگاه های مختلف پیشخوان ، خواه از طریق فن آوری شمارش ویدیو یا چراغ های بلوتوث تغذیه شود ، بر اساس حرکت مصرف کنندگان ، می توانند بازدیدکنندگانی را که در داخل فروشگاه هستند ردیابی کنند. خرده فروشان می توانند یک طرح کف کف فروش را در نرم افزار مدیریت برچسب بارگذاری کنند. مصرف کنندگان از طریق دستگاه شماره گیری افراد یا دستگاه های بلوتوث آنها برای تعیین موقعیت آنها در فروشگاه ردیابی می شوند.

چگونه کار می کند

نمایش مفهومی ارتباط بین نرم افزار مدیریت برچسب ، ایستگاه ارتباطی و نمایشگر ترمینال در یک محیط خرده فروشی.

یک ESL معمولی با استفاده از CPU با انرژی کم و راه حل ارتباط بی سیم برای تأمین انرژی کم هزینه و کم مصرف به دلیل تعداد بالای برچسب در یک فروشگاه خرده فروشی بهره می برد .

اجزاء در ESL

نرم افزار مدیریت برچسب : مسئول پیکربندی سیستم ، پیکربندی خواص موجود در برچسب و به روزرسانی بانک اطلاعاتی برای لیست قیمت ها به طور معمول ، یک نرم افزار متمرکز که وظیفه ساخت و نگهداری شبکه را دارد. ارتباط داده بین نرم افزار مدیریت برچسب و نمایش آن به کاربران را عهد دارد .

ایستگاه ارتباطی : مسئول ثبات و قابلیت اطمینان انتقال از طریق مسافت طولانی از نرم افزار مدیریت به برچسب ها.

نمایش ترمینال : عملکرد به عنوان گیرنده ایستگاه ارتباطی برای نمایش قیمت پیکربندی شده از نرم افزار مدیریت برچسب.

نرم افزار مدیریت برچسب داده های اطلاعات مربوط به محصول و قیمت های پیکربندی شده در بسته های اطلاعات را پردازش و بسته بندی می کند. بسته های داده از طریق شبکه بی سیم به ایستگاه ارتباطی ارسال می شوند. پس از انتقال بسته های داده به ایستگاه ارتباطات ، آنها به صفحه ترمینال ارسال می شوند تا برچسب قیمت را بر اساس اطلاعات درج شده در نرم افزار مدیریت برچسب به روز کنند.

طراحی سخت افزار ESL

طراحی سخت افزار ESL به طور کلی شامل طراحی مدار ایستگاه ارتباطی و برچسب نمایش ترمینال است. چیپست معمولی که برای انجام نیاز اساسی عملکردی ESL استفاده می شود TI MSP432 است . ارتباط بین ایستگاه ارتباطی و برچسب نمایشگر ترمینال توسط ماژول RF کنترل می شود ، پروتکل کلی برای ماژول RF از CC2500 با فاصله ارتباطی به سمت بالا تا 30 متر استفاده می کند..

طراحی نرم افزار در ESL

ماژول نرم افزاری ESL به طور معمول به سه قسمت تقسیم می شود

ماژول برنامه : شامل بانک اطلاعاتی است و اطلاعات كالاها برای كنترل برچسبهای نمایش را مدیریت می كند.

ماژول ارتباطی : ماژول ارتباطی ESL شامل پیوندهای شبکه و ارتباطی مورد نیاز برای نرم افزار مدیریت برچسب برای انتقال بسته اطلاعات به نمایشگر است.

ماژول Display : نمایش برچسب ESL است که از جوهر الکترونیکی ، E-ink الکترونیکی یا نمایشگر کریستال مایع برای خروجی اطلاعات وارد شده از طریق نرم افزار مدیریت برچسب استفاده می کند.

این نرم افزار به طور عمده مدیریت شبکه ، سیستم های پرونده ، و انتقال داده ها را پوشش می دهد در حالی که ماژول نمایشگر از طریق ماژول برنامه و انتقال دریافت می کند.

مزایای

سیستم های خودکار ESL باعث کاهش هزینه های مدیریت  فروشگاه می شوند ، دقت قیمت گذاری را بهبود می بخشد و امکان قیمت گذاری پویا را فراهم می آورد. قیمت گذاری پویا مفهومی است که در آن خرده فروشان می توانند قیمت متناسب با تقاضا ، رقابت آنلاین ، سطح موجودی ، ماندگاری اقلام و ایجاد تبلیغات را تغییر دهند.

برخی از مزایای استفاده از برچسب های قفسه الکترونیکی است :

قیمت گذاری دقیق : قیمت قفسه ها به موقع و در صورت تقاضا مطابق با پرونده های قیمت در نرم افزار مدیریت برچسب از پیوندی بین پردازنده فروشگاه فروش و نرم افزار مدیریت برچسب مطابقت دارد. این مسئله باعث افزایش دقت قیمت برای جلوگیری از مسائل مربوط به برندسازی می شود که یکپارچگی قیمت ها را در بر دارد ،در نتیجه کاهش درآمد گمشده از کالاهای کم ارزش چراکه  مصرف کنندگان به طور کلی نسبت به کالا و قیمتهای بالا و پایین اطلاع پیدا می کند .

صرفه جویی در هزینه ها : بر خلاف برچسب های قیمت گذاری سنتی ، هر زمان که قیمت ها تغییر و به روز شوند؛ کارمندان دیگر نیازی به چاپ لیبل و جایگزینی دستی آنها در برچسب های قفسه ندارند. با استفاده از ESL ، این امر نیاز به بازدید از هر قفسه و ایجاد تغییرات را از بین می برد زیرا تمام تغییرات در نرم افزار مدیریت برچسب ایجاد شده و به صورت دیجیتالی برچسب ها به روز می شوند. این باعث می شود خرده فروشان در تولید و جایگزینی برچسب های چاپی ، از مواد و نیروی کار صرفه جویی کرده و امکان بروزرسانی قیمتها را به صورت پویا در صورت تقاضا فراهم کنند.

مسیریاب محصول : خرده فروشان قادرند هر برچسب ESL را با یک برنامه خارجی ادغام کنند تا راهی برای یافتن قابلیت برای محصولات خود ارائه دهند. مشتری می تواند کالای مورد نظر خود را از طریق یک برنامه توسعه یافته موبایل از خرده فروش یا از طریق یک علامت دیجیتالی خارجی برای هدایت مشتری به محل محصول وارد کند.

نقشه حرکت فروشگاه : ارائه دهندگان ESL با بلوتوث کم انرژی قادر می سازند حرکت مصرف کنندگان و اینکه چه مدت در مکانی خاص باقی می مانند را ردیابی کنند. این کار با نمایش تصویری از نقشه کف فروشگاه بر روی نرم افزار مدیریت برچسب با نقشه گرما که مکان نقاط داغ را بر اساس تشخیص پاسخ از مناطق پر رفت و آمد از طریق بلوتوث نشان می دهد.